G-LD2P207DYT
 EN İYİ FİYAT

1 GECE KONAKLAMALI DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU


 • BAYBURT
 • GÜMÜŞHANE
 • TRABZON
 • UZUNGÖL
 • AYDER YAYLASI
Doğal güzelliklerle ve muhteşem doğa yapısıyla Karadeniz'in en güzel noktaları sizleri bekliyor..

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
BAYBURT-GÜMÜŞHANE-TRABZON

Sabah 04:00 gibi belirlenen noktalardan misafirlerimizi alıp yola çıkıyoruz. Bayburt’ta kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Bayburt Aydıntepe Yer Altı Şehri. Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde bir inşaat kazısıyla tesadüfen keşfedilen, binlerce yıllık geçmişi ve gizemiyle ziyaretçilerini etkileyen Aydıntepe Yeraltı Şehri, yüzeyden 2-2,5 metre derinde, hiçbir yapı malzemesi kullanılmadan, ana kayaya oyulmuş galeriler, odalar ve bu odaların açıldığı daha geniş mekanlardan oluşuyor. Buradaki gezimizin ardından Gümüşhane’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz devam ederken Gümüşhane'de yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Burada pestil ve köme alışverişlerimizi yapıp tekrar yolumuza devam ediyoruz. Sonraki durağımız Gümüşhane şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Karaca Mağaraları…1500 mt2 alan içerisine yayılı rengarenk sarkıt ve dikitleriyle ünlü, doktorların bile astım hastaları için tavsiye ettiği Karaca Mağaraları ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında 1550 mt rakımlı muhteşem manzara eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekip yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan 2032 rakımlı Zigana dağında muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası verip Hamsi Köy’ün olmazsa olmazı meşhur sütlacını tadıp tekrar yolumuza devam ediyoruz.

Trabzon’a vardığımızda ilk olarak Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya Müzesi’ni keşfediyoruz. Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Kommenos tarafından yaptırılan, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethi sonrası camii olarak açılan, günümüzde de müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi ziyaretimiz sonrası Trabzon uzun sokak gezimiz başlıyor. Muhteşem Trabzon sokaklarında gezimizi tamamladıktan sonra büyüleyici manzarası ile Trabzon'u kuş bakışı görebileceğimiz Boztepe'ye doğru hareket ediyoruz. Burada içeceğimiz semaver çaylarından sonra belirlenen saatte aracımızın yanında toparlanıp konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.

NOT: GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARALARI KÖTÜ YOL ŞARTLARINDAN DOLAYI ANCAK HAVA ŞARTLARI MÜSAİT OLURSA PROGRAMA DAHİL EDİLEBİLİR.Konaklama: Trabzon
2.
Gün
UZUNGÖL-AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin 2. gününe devam ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl. Uzungöl'de ilk önce muhteşem manzara ve bol oksijenli bir havada yürüyüşümüzü yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yerine bisiklet turuna katılabilirler.Çır Şelalesi’ni ziyaret ettikten sonra fotoğraflarımızı çekip sonrasında Uzungöl merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında belirlenen saatte aracımızın yanında toparlanıp Of İlçesinde bulunan çay fabrikasına doğru hareket ediyoruz. Burada mühendislerimizden çayın tarladan toplanıp, işlenip son halini buluncaya kadar geçirdiği evreleri öğreniyoruz. Bizlere ikram edilen taze çaylarımızı yudumlayıp dileyen misafirlerimize çay alışverişi için serbest zaman verdikten sonra Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz.Ayder yaylasına yolculuğumuzu yaparken muhteşem ve insanı büyüleyici yeşilin her tonunu gözlemleyerek Fırtına Vadisi üzerinden Ayder Yaylası’na varıyoruz. Burada doğa ile baş başa kalıyoruz. Ayder'de vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz zipline keyfi yaşayabilir muhteşem manzara karşısında çaylarını yudumlayabilirler. Verilen saatte toparlanıp bir başka adrenalin sporu olan Ayder yaylasının olmazsa olmazı rafting su sporunu yapabilirler. Buradaki eğlenceli faaliyetimiz sonrasında tulum dersi alıp horon oynamayı ihmal etmiyoruz. Buradaki eğlenceli dakikalarımız sonrası araçlarımıza geçip Erzurum'a doğru hareket ediyoruz. Tahmini gece 24:00 civarı Erzurum'a varıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
✔1 Gece Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔Araç İçi İkramlar
✔Lüks Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔Seyahat Sigortası(1618 sayılı kanuna göre)
✔Milli Park Giriş Ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
✔1.Gün Sabah Kahvaltısı
✔Öğle ve Akşam Yemekleri
✔Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
✔Kişisel Harcamalarınız

EK BİLGİLER

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

 • Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım,konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.
 • Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 2 veya 3 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır. Ayrıca tek kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin 300 TL fark ödemesi gerekmektedir.
 • Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.
 • Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılırkapanır yatak ya da çekyat verebilir.
 • Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.
 • Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)
 • Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5
LOKASYON:
Erzurum
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL VE DEVİR

• Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur
• Tüketici, hizmetin başlamasına 30 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 30-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Müşterinin ödediği meblağ ile ilgili olarak anılan süreler boyunca tur değişikliği ve tarih değişikliği hakları bulunmamaktadır.
• Promosyon, İndirimli, Erken Rezervasyon İndirimli, Özel Ürün, Uçak Bileti Dahil Paket hizmeti satın alan tüketicinin tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
• Acente onayı ile yapılan tur değişikliği, tatil değişikliği, tarih değişikliği gibi tüm değişiklik işlemleri sözleşme bedelinin %10 tutarı kadar değişiklik ücreti ödemek kaydı ile 1 sefere mahsus mümkündür. İlgili bedel değişiklik bedeli olarak tüketiciye fatura edilecektir.
• Özel ürünlerde (promosyon ürün, uçak bileti dahil paketler, acentamızın aracı satıcısı olduğu paketler, erken rezervasyon indirimli ürünler), hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Acente’nin aracı olduğu hizmetlerde ise sağlayıcının iptal-değişiklik kuralları geçerlidir.
• Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti acenteden ilgili hizmetlerin iptal edilebilirliği kontrol edilerek, iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Söz konusu değişiklik ve iptal işlemleri sözleşme bedelinden %10 kesinti yapılarak gerçekleşecektir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine bildirmekle yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 gün veya daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.
• Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi veya kullanılmadığı hizmetlerle ilgili iade yapılmaz.
• Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. İptalin bildirilme süresi tura göre farklılık göstermektedir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün
Erzurum
5

3.000TL

en düşük kişi başı