G-LD2P207DYT
 KESİN ÇIKIŞLI

 • İSFAHAN
 • YEZD
 • PERSEPOLİS
 • ŞİRAZ
 • TAHRAN
 • TEBRİZ
Fars kültürünün beşiği, Pers imparatorluğunun kalbi olan İran'ı Cemre Tur farkı ile keşfetmeye hazır olun...!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Erzurum

Saat 20:00’da ofisimizin önünde toparlanıp Erzurum’dan Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz sonrası Sınır Kapısı’ndan geçiş işlemlerimizi tamamlayıp İran’ın Tebriz şehrine doğru hareket ediyoruz.

Erzurum- Gürbulak Sınır Kapısı 311 km (yaklaşık 4 saat) Gürbulak

Sınır Kapısı - Tebriz 276 km (yaklaşık 4 saat)

2.
Gün
İSFAHAN

Yaklaşık 4 saat süren yolculuk sonrası Tebriz’e varış. Yol güzergahımızda alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.50 uçağı ile İran’ın İsfahan şehrine geçiyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza geçerek İsfahan gezimize başlıyoruz. Gezimizde ilk durağımız Unesco'nun da dünya miraslar listesine aldığı Nakş-ı Cihan Meydanı... Nakş-ı Cihan ''Dünya'nın Resminin Meydanı'' ya da ''Şah'ın Meydanı'' olarak anılırken İran'da çoğunlukla İmam Meydanı olarak bilinir. Meydanda Safavilerden kalma Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camilerini panoramik olarak görüyor ve fotoğraflamak için mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından gezimize İsfahan'ın kalbi olarak anılan Çehel Sütun Sarayı bir diğer adıyla Kırk Sütun Sarayı ile devam ediyoruz. Safevi Şahı I. Abbas tarafından, içine Çehel Sütün'u da alan geniş bir saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilmiştir. Aynı zamanda şahın eğlencesi ve kabul törenlerinde kullanılmak amacıyla yaptırılmıştır. Nitekim I. Şah Abbas mevkî sahibi kişileri ve elçileri bu sarayda, ya sarayın terasında ya da kabul salonlarında kabul etmişlerdir. Saray seramik üzerine fresk ve tablolarla süslenmiş; zaman içerisinde sarayın seramik panellerinden birçoğu yerinden çıkarılmış ve Batı'daki büyük müzelerin koleksiyonuna dâhil olmuştur. Çehel Sarayı gezimizin ardından Zayandeh nehri boyunca uzanan yüzlerce yıllık ve zarif köprüleri ile gezimize devam ediyoruz… Bunlardan başlıcaları Si-o-she pol ve Khaju köprüleridir. Burada rehberimizden anlatımlarımızı dinleyip akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklamamızı yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama İsfahan Tur Ücretine Dahil.Konaklama: İsfahan
3.
Gün
YEZD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İran’ın eşsiz çöl şehirlerinden Yezd’e hareket ediyoruz. Yezd’in çöl yaşantısını vurgulayan noktalarından biri olan Fahadan Sokağı (Eski Şehir) gezisi sonrası sonra Timuriler devrinden kalma cami, medrese ve pazardan oluşan Emir Çakmak Meydanı, Yezd Cuma Camii, Ataş Behram Zerdüşt Tapınağı bugün göreceğimiz yerler arasında ve Zorhane ziyareti. İranlıların içme suyu ve sulama suyunu taşımak için yaptıkları “Qanat” adı verilen yeraltı kanallarını iki bin yıldan beri kullanıyorlar. Sistemi en iyi anlayabileceğimiz şehir Yezd sokaklarında gezinirken gözlemleyebileceğiz. Gezimiz sonrası programımızı sonlandırıp akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklamamızı yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Yezd. Tur Ücretine Dahil

İsfahan – Yezd 323 km ( yaklaşık 5 saat)Konaklama: Yezd
4.
Gün
YEZD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yezd gezimize başlıyoruz. Yezd’i Yezd yapan 3 önemli ayrıntı Mimari, Zerdüştlük ve tatlıları… Yüksek kerpiçden yapılmış çöl rengi duvarlarıyla bir labirentin içinde geziyormuş gibi hissedeceksiniz kendinizi. İlk durağımız Sessizlik Kuleleri… Zerdüştler’in tanrısı Ahura Mazda’ya göre ‘’ Ölü bedenleri toprağa gömmek, beslendiğimiz toprağı kirletmektir. Ölü bedenleri yakmak, soluduğumuz havayı kirletmektir. Ölü bedenler, toprağa dokunmadan doğaya, gökyüzünün yırtıcı kuşlarına terk edilmelidir.’’ İnanç böyle buyurunca, yüzyıllar öncesi bu kuleler oluşturulmuş, Yezd’de. Ölüler, doğanın sonsuz sessizliğini bu kulelerde girsin diye. Zerdüştlerin ölülerini uğurlama ritüellerini rehberimizden dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan bambaşka bir serüven için yola çıkıyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek safari turumuza başlıyoruz. Katılmak istemeyen misafirlerimiz otelde kalabilir veya Yezd şehir merkezini keşfedebilirler.

EKSTRA TUR : ÇÖL SAFARİ

Aracımızla safari yapacağımız çöl sahasına hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz deveye binebillir veya jeep safari keyfini yaşayabilir. Adrenalini dolu dolu yaşayacağımız dakikalar sonrası kumlar ortasında ateş etrafında muhteşem bir çöl akşamını deneyimliyoruz. Programımızı sonlandırıp otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Yezd. Tur Ücretine Dahil. Çöl

Safari Ekstra : 30 DolarKonaklama: Yezd
5.
Gün
ŞİRAZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 5 saat mesafede bulunan Persepolis’e hareket ediyoruz… UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis , Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1 Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan bu devasa şehir gezimiz sonrası yaklaşık 1,5 saat mesafede bulunan İran’ın Şiraz şehrine hareket ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Şah Çerağ… . Şiilerin 8. imamı Ali er-Rızâ'nın kardeşleri Seyyid Emir Ahmed ile Mir Muhammed'in mezarlarının bulunduğu tarihi cami ve türbe. Seyyid Emir Ahmed'e verilen lakap olan Şah Çerağ "ışıklar şahı" anlamına gelmektedir. İlk olarak 12. yüzyılda inşa edilmeye başlanmıştır. Şah İsmail ve Kaçarlar döneminde cami onarılmıştır. Maneviyatın zirvede yaşanacağı bu muhteşem türbe kompleksi gezimiz sonrası akşam yemeğimizi almak üzere serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklamamızı yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Şiraz. Tur Ücretine Dahil.

Yezd – Persepolis 422 km (yaklaşık 5 saat)

Persepolis – Şiraz 55 km (yaklaşık 1,5 saat)Konaklama: Şiraz
6.
Gün
ŞİRAZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde otelden ayrılıp renk cümbüşü ve ince sanatıyla hayranlık uyandıran, iç mimarisinde pembe renkli fayansların kullanılması nedeniyle popüler kültürde “Pembe Cami” olarak ta bilinen Nasır El-Mülk Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından şehrin tam göbeğinde yer alan ve restore edilmiş olan Karim Khan Kalesi, İrem Bahçesi, Narenjestan Vali Konağı’nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Vekil Camisi ve Hafız Mozalesi ziyaretimiz için şehir turumuza devam ediyoruz. Ardından bizi bekleyen aracımızla Şiraz Havalimanına hareket ediyoruz. 17.35 uçağı ile İran’ın başkenti Tahran’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği için verilecek serbest zaman sonrası konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Tahran. Tur Ücretine Dahil.Konaklama: Tahran
7.
Gün
TAHRAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tahran gezimize başlıyoruz.. İlk durağımız Unesco tarafından koruma altına alınmış Kaçar hanedanlığı döneminde inşa edilen Gülistan Sarayı. Mimarlık ve el sanatları alanlarındaki köklü Pers kültürünün Batı tekniği ve mimarisi ile birleştiği bir başyapıt. Havuzlarla dolu bahçesi, içinde ve dış cephesindeki zengin 19. yüzyıl el işçiliği ve ihtişamıyla ünlü galerileriyle burası Doğu’nun Versay Sarayı niteliğinde. Buradaki gezimiz sonrası Sadabat Sarayı’na hareket ediyoruz. Saray tartışmasız İran’ın en güzel ve ihtişamlı yapısıdır. 3000 dönümlük arazi üzerine kurulmuş, 1800 dönümü ise yeşillik alan olarak bırakılmış. Sadabad Sarayı doğal ormanlarla, ırmaklarla, şelalelerle, farklı ülkelerden getirilen zengin bitki ve ağaçlarla bezenmiş. Saray gezimizi sonlandırıp Tahran Arkeoloji Müzesi’ne hareket ediyoruz. İran topraklarının prehistorik dönemden İslamiyet sonrasına sayısız değerli eserini inceleyebileceğiniz müze, özellikle Elam Uygarlığı ve Pers İmparatorluğu dönemlerine ait çok ilginç parçalar bulunduruyor. Bir binasında erken paleolitikten İslamiyet öncesi Pers İmparatorluğu'na dek eserlerin, bir diğerinde ise Büyük Selçuklu İmparatorluğu dönemini de içeren İslamiyet sonrası koleksiyonun sergilendiği Milli Müze, Tahran ziyaretlerinin vazgeçilmez duraklarından. Persepolis Kenti'nden heykeller, rölyefler, sütun ve sütun başlıkları ise göreceğimiz eserler arasında. Müze ziyaretimiz sonrası Tahran programımıza Farsça adıyla Borj e Azadi olarak da bilinen Azadi Özgürlük Kulesi ile devam ediyoruz... Tahran şehrinin Batı girişinde bulunan, kendisiyle aynı adı taşıyan Azadi (Özgürlük) Meydanı’nda bulunan, İran’ın en önemli mimari yapılarından bir tanesidir. Rehberimizden anlatımlarımızı dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan sonra Tahran şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası İran’ın Doğu Azerbaycan eyaleti olan Tebriz’e hareket ediyoruz. Konaklamamızı gerçekleştirmek üzere Tebriz otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Tebriz. Tur Ücretine Dahil.Konaklama: Tebriz
8.
Gün
TEBRİZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tebriz programımıza başlıyoruz. Tebriz, İran’ın batıya açılan kapısı olmuş tarih boyunca. Her dönem modernleşme adımlarının atıldığı Tebriz, aynı zamanda Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin başkenti konumundadır. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşif edeceksiniz. İlk gezi noktamız Mescid-i Kabud... İslam’ın turkuazı olarak bilinen bir diğer adıyla Mavi Cami olarak adlandırılan cami muhteşem çini işlemelerinden dolayı bu ismi almış. Buradaki gezimiz sonrası Azerbaycan Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonraki durağımız Makberetüş- Şuera… Türkçe’yi zarif bir aksanla konuşan, tarih boyunca meşhur şairler yetiştiren Tebriz Dünya’nın tek şairler mezarlığına ev sahipliği yapıyor. Ardından Ark Kalesi, Gacar Müzesi, Belediye Binası gezileri sonrası Tebriz Kapalı Çarşı’ya hareket. İstanbul’daki Kapalı Çarşı’nın büyük olduğunu düşünüyorsanız bir de Tebriz’dekini görün. Tarih öncesi çağlarda bile ticaret yollarının üzerinde yer almış Tebriz, İpek Yolu da bunlardan biri. Ticaretin kesişme noktasında olur da çarşısı olmaz mı? Tebriz Kapalı Çarşısı dünyanın en büyük çarşılarından biri. İçinde 24 kervansarayın ve 7350 dükkanın olduğu çarşının yollarının uzunluğu 3,5 kilometre. Gezerken kaybolursanız korkmayın, siz ne ilksiniz ne de son olacaksınız. Yaklaşık 1000 yaşında olduğu söylenen çarşı bugünkü görüntüsüne 15. yüzyılda kavuşmuş. Kapalı Çarşı gezisi sonrası saat 17:00’da İran programımızı sonlandırıp Gürbulak Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Gürbulak Sınır Kapısı’ndan geçiş işlemlerimizi tamamlayıp bizi bekleyen aracımızla Erzurum’a dönüş sağlıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Tebriz-Gürbulak Sınır Kapısı 280 km (yaklaşık 4 saat)

Gürbulak Sınır Kapısı -Erzurum 311 km (yaklaşık 4 saat)

DAHİL OLANLAR:
✔ Otobüs İle Yapılan Tüm Ulaşımlar
✔ Tebriz-İsfahan, Şiraz-Tahran arası 2 adet İran iç hat uçuşu
✔ 6 gece 4 veya 5 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
✔ Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
✔Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL)
✔1.gün sabah kahvaltısı
✔Tüm öğle ve akşam yemekleri
✔Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
✔Ekstra olarak düzenlenecek Çöl Safari Turu (30 Dolar)
✔Seyahat sigortaları
✔İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

EK BİLGİLER

VİZE BİLGİLERİ

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları İran’a 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Pasaportunuzun tur bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğinin olması yeterlidir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

 • Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir.
 • Turumuz ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.
 • Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 2 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır. Tek kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin 6 gece için toplamda 2.500 TL oda farkı ödemeleri gerekmektedir.
 • Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.
 • Ülke kuralları gereği tatillere denk gelen günlerde bazı müzeler kapalı olabilir.
 • Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez. Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
 • Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.
 • Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)
 • Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• İran ülke kabul şartları gereği pasaportunda İsrail damgası veya vizesi bulunan kişilerin geçişine izin vermemektedir. Bu sebeple pasaportlarında bu ibareler bulunan misafirlerimizin pasaport yenileme işlemi yapmaları gerekmektedir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir ve firmamız geçiş esnasında yaşanacak problemlerden meshul değildir.

• 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

• Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur. Ayrıca geri kalan tur ücretlerinin tur hareket tarihinden en geç 1 hafta öncesine kadar ödenmesi zorunludur. Acenta ön ödeme yapmayan misafirlerin rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir. Acenta katılım iptalinde sadece Covid 19 testi pozitif olan ve bu durumu belge ile ibraz eden katılımcıların ücret iadelerini yapmak ile mesuldür.

İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

• İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır. Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında diz üstüne kadar inen hırka, ceket, mont yada tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

• YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR. PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.

 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4
LOKASYON:
İran
YEMEK:
6 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL VE DEVİR

• Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur

• Tüketici, hizmetin başlamasına 30 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 30-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Müşterinin ödediği meblağ ile ilgili olarak anılan süreler boyunca tur değişikliği ve tarih değişikliği hakları bulunmamaktadır.

• Promosyon, İndirimli, Erken Rezervasyon İndirimli, Özel Ürün, Uçak Bileti Dahil Paket hizmeti satın alan tüketicinin tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

• Acente onayı ile yapılan tur değişikliği, tatil değişikliği, tarih değişikliği gibi tüm değişiklik işlemleri sözleşme bedelinin %10 tutarı kadar değişiklik ücreti ödemek kaydı ile 1 sefere mahsus mümkündür. İlgili bedel değişiklik bedeli olarak tüketiciye fatura edilecektir.

• Özel ürünlerde (promosyon ürün, uçak bileti dahil paketler, acentamızın aracı satıcısı olduğu paketler, erken rezervasyon indirimli ürünler), hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Acente’nin aracı olduğu hizmetlerde ise sağlayıcının iptal-değişiklik kuralları geçerlidir.

• Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti acenteden ilgili hizmetlerin iptal edilebilirliği kontrol edilerek, iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Söz konusu değişiklik ve iptal işlemleri sözleşme bedelinden %10 kesinti yapılarak gerçekleşecektir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine bildirmekle yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 gün veya daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.

• Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi veya kullanılmadığı hizmetlerle ilgili iade yapılmaz.

• Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. İptalin bildirilme süresi tura göre farklılık göstermektedir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
30 USD
YEZD ÇÖL SAFARİ TURU

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İran
4

600$

en düşük kişi başı