G-LD2P207DYT
 EN İYİ FİYAT

2 GECE KONAKLAMALI NAHÇIVAN & BAKÜ TURU


 • AZERBAYCAN-NAHÇIVAN
 • AZERBAYCAN-BAKÜ
Ateş Ülkesi Azerbaycan’da unutulmaz bir tatil geçirmeye hazırmısınız?

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Azerbaycan-Nahçıvan

Saat 22.00’da ofisimizin önünde toparlanıp Erzurum’dan Iğdır Dilucu Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Kapısı" olarak nitelediği Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile kapımız, Dilucu Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi yaptırıp Nahçıvan’a giriyoruz. Kura Nehri ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülen Aras Nehri üzerine inşa edilen Hasret Köprüsü'nden geçerek yaklaşık 1,5 saat sonra Nahçıvan Şehri’ne ulaşacağız. Avtovağzal Meydanından , ortasında büyük bir bayrak bulunan ve Nahçıvan'ı kuş bakışı izleyeceğimiz Bayrak Meydanı’na geçerek şehrin Merkezi olarak bilinen Heydar Aliyev Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip 1. Dünya Savaşı’nda Nahçıvan’da şehit olan Türk Askerleri anısına yaptırılan Türk Şehitliği, Atatürk Caddesi’ndeki, heykeltıraş Metin Yurdanur’un yaptığı, 29 Ekim 2011’de açılışı yapılan Atatürk Büstü ve Büyük Bağ Meydanı gezilerimizi tamamlıyoruz. Gezimize Nahçıvan Halı Müzesi ile devam ediyoruz. 14’üncü yüzyılda askerlerin konaklama yeri olarak kullanılan müze, şimdi yakın geçmişe ait halı kültürünü yansıtan benzersiz eserlere ev sahipliği yapıyor. Paha biçilemeyen 18, 19 ve 20’inci yüzyıllara ait Şirvan, Tebriz, Nahçıvan, Karabağ ve Gence - Kazak halılarını ve üzerinde Anadolu motiflerini andıran desenlerin yer aldığı, heybeler, duvar ve yer halıları gördükten sonra, Azerbaycan’ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev Müzesi, Aliyev’in çocukluktan devlet başkanlığına, askeri okuldaki eğitimlerinden Nahçıvan’daki Meclis Başkanlığı günlerine kadar, birçok fotoğrafın yanında gözlüğü, anlaşmalara imza attığı kalemi ile birlikte Türkiye ile İran arasında yapılan anlaşmaların kopyaları ile, toplam 2 bin 384 eserin yer aldığı müzeyi gezdikten sonra 1882 Nahçıvan doğumlu Azerbeycanlı şair ve oyun yazarı Hüseyin Cavid’in doğup büyüdüğü müze evi geziyoruz. 18.yüzyıldan kalma bir İran mimari örneği Mavi Camii gezimiz sonrasında, Türk kadını için yapılan en güzel abidelerden biri olan Mümine Hatun Türbesine gidiyoruz. 12’nci yüzyılda Selçuklu Devleti’nin Valisi Şemsettin İldeniz tarafından kendisinden önce vefat eden eşi Mümine Hatun adına yaptırılmış olan Türbe mimari bakımdan Anadolu’daki çifte minare geleneğinin özelliklerini taşımaktadır. Ardından 1797 yılından 1820 yılına kadar Nahçıvan Hanlığının hâkimi olmuş I. Kalbalı Han tarafından Nahçıvan’da yaptırılan Han Sarayı (Devlet Tarih- Mimarlık Müzesi) geziyoruz. Şu anda 8 salondan oluşan müzede 900 den fazla sergi var. Bu sergiler içerisinde arşiv belgeleri, fotoğraflar, Nahçıvan Hanlığı’nın haritası da sergilenmektedir. Müze gezimiz sonrasın da dünyanın değişik kültürlerinin izlerine rastlanan ve özellikle Müslüman ülkelerden gelenlerin ziyaret ettiği Ashab-ı Kehf mağaraları gezileri sonrası akşam doyumsuz güzelliğiyle Saat Meydanı gezimizin ardından Nahçıvan programımızı sonlandırıp havalimanına doğru hareket ediyoruz. Saat 18:50 uçuşu ile Bakü şehrine hareket. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz.Konaklama: BAKÜ
2.
Gün
Azerbaycan-Bakü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile panoramik Bakü Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Bakü’nün sembolü haline gelen Flame Towers, Şehitler Hiyebanı, Dağ Üstü Park, panorama görülecek yerlerdendir. Daha sonra Finiküler ile (aşırı yoğunluk olması durumunda  aracımızla) sahil kenarına Bakü Bulvarına geçiyoruz. Burada ziyaretçilerine küçük bir İtalya gezisi yaptıran Azeriler arasında Mini Venice olarak bilinen Küçük Venedik Su Şehri gezimizi tamamlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada su kanallarında kano keyfini yaşayabilirler. Hemen ardından Eski Şehire doğru Azerbaycan söylemi ile “İçeri Şeher” ziyareti için keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrası Unesco Dünya Mirasları listesine dahil olan Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı, eski Camii ve Hamamları, Minyatür Kitap Müzesi’ni görerek, İçeri Şehrin tarihi taş döşeli sokakların’da keyifli yürüyüşlerimizle, şehrin merkezi kabul edilen Fevvareler (çeşmeler) Meydanı’nda Eski Şehir gezimizi bitiriyoruz. Ardından konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşme sonrası dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek canlı müzik eşliğinde akşam yemeğine katılabilirler.Konaklama: Bakü
3.
Gün
Azerbaycan-Bakü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bakü programımızın son gününe başlıyoruz. Gezimizde ilk durağımız Haydar Aliyev Kültür Merkezi. Azerbaycan mitolojisinde yer alan Hazar Denizi’nin yükselişini yansıtan, ünlü mimar Zaha Hadid’in konsept tasarımı bina, 3,5 yılda inşa edildi.  Azerbaycan’ın en önemli yapılarından biri olarak gösterilen Haydar Aliyev Kültür Merkezi, modern, sıradışı ve futuristik mimarisi ile Azeri toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımının da bir sembolü olarak görülmektedir. Merkez içerisinde sabit ve geçici sergiler, arkeolojik bulgular, etnografya bölümü, klasik araçlar, Haydar Aliyev’e ait kişisel eşyalar ve makam araçları yer almaktadır. Bu ziyaretinizde Azerbaycan’ın dününden bugüne çok geniş bir spektrumda bilgi sahibi olacaksınız. Kültür Merkezi ziyaretimiz sonrasıBakü’nün yaklaşık 65 km. güneybatısında yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan  Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir. Daha sonra yine Gobustan’a yakın mesafede ki, Çamur Volkanları bölgesini gezmek üzere, yolumuza devam ediyoruz. Bu bölge, doğal kaynaklarıyla ünlü Azerbaycan’da, dünyada bulunan 700’ü aşkın Çamur Volkanlarının yarısına ve özellikle en büyüklerine sahip olmasından dolayı ilgi çeken ve oraya vardığınızda kendinizi "Ay kraterleri" arasında hissedeceğiniz en ilginç yerlerden biridir. Bölgedeki rehber anlatımlarının ardından, canlı Volkan hareketlerini gözlemliyoruz. Daha sonra Bakü’ye yaklaşık 30 km mesafedeki Abşeron Yarımadası’nda Dünya’daki Üç Zerdüşt Tapınağı’ndan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz. “Sönmeyen Ateş“ tabiriyle secdegahı bulunan bu yapı, Zerdüşt inancına göre belli başlı Hac yerlerinden biridir. Buradaki turumuzun ardından ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanar Dağ’ı gezeceğiz. 65 hektarlık bir alanda yer alan ve altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam eden bu dağın ilginizi çekeceğinize eminiz. Turumuzun ardından Bakü’ye dönüş. Akşam yemeği sonrası Bakü Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. 21.30 uçuşu ile Nahçıvan’a dönüş. Bizi bekleyen aracımızla Dilucu Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Geçiş işlemleri sonrası Iğdır üzerinden Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrası Erzurum’a varıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
✔Yurtiçi ve yurtdışı otobüsle yapılan ulaşımlar
✔Nahçıvan -Bakü- Nahçıvan arası 2 adet uçak bileti
✔2 gece Bakü’de 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklama
✔Yerel rehberlik hizmetleri
✔Acente refakati
✔Cemre Tur güvencesi

HARİÇ OLANLAR:
✔Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL)
✔1.gün sabah kahvaltısı
✔ Öğle ve akşam yemekleri
✔Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
✔Yurtdışı Seyahat sigortaları
✔İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

EK BİLGİLER

VİZE VE PASAPORT BİLGİLERİ

Türkiye Cumhuriyeti ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Nahçıvan'a üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan Yeni Kimlik veya Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki Kimlik Kartları ile (Ehliyet, Kurum Kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Yeni kimliklere başvuru yapmış ve kimliği eline ulaşamamış olan misafirlerimizin eski kimlikle geçişi mümkün değildir. Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime ( yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından ötürü Azerbaycan’a girememesinden Cemre Tur sorumlu değildir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

 • Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.
 • Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 2 veya 3 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır.
 • Tek kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin 2 gece için toplamda 50 Dolar oda farkı ödemeleri gerekmektedir.
 • Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.
 • Azerbaycan’da gerçekleştirilecek iç hat uçuşlarında meydana gelebilecek iptal veya saat değişikliği gibi durumlar söz konusu olduğunda acenta bu durumdan sorumlu tutulamaz.
 • Ülke kuralları gereği tatillere denk gelen günlerde bazı müzeler kapalı olabilir.
 • Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez. Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir.
 • Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
 • Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir.
 • Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.
 • Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)
 • Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül  edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur. Ayrıca geri kalan tur ücretlerinin tur hareket tarihinden en geç 2 hafta öncesine kadar ödenmesi zorunludur.
 • Acenta ön ödeme yapmayan misafirlerin rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Acenta katılım iptalinde sadece 1. derece akrabalarından birinin ölüm veya kayıpları durumunu belge ile ibraz etmeleri halinde katılımcıların ücret iadelerini yapmak ile mesuldür.
 • Son 1 hafta içerisinde hiçbir iptal iade söz konusu değildir.
 • Tüm turlarımız için kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz. Aynı zamanda 18 yaş altı çocuklar (bebeklerde dahil) için nüfus cüzdanlarında fotoğraf olması şartı aranmaktadır.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR. PROGRAMIN KOPYALANMASI VE  YAYINLANMASI YASAKTIR.

 


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#59
LOKASYON:
Erzurum
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL İADE ŞARTLARI • Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur • Tüketici, hizmetin başlamasına 30 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 30-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Müşterinin ödediği meblağ ile ilgili olarak anılan süreler boyunca tur değişikliği ve tarih değişikliği hakları bulunmamaktadır. • Promosyon, İndirimli, Erken Rezervasyon İndirimli, Özel Ürün, Uçak Bileti Dahil Paket hizmeti satın alan tüketicinin tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. • Acente onayı ile yapılan tur değişikliği, tatil değişikliği, tarih değişikliği gibi tüm değişiklik işlemleri sözleşme bedelinin %10 tutarı kadar değişiklik ücreti ödemek kaydı ile 1 sefere mahsus mümkündür. İlgili bedel değişiklik bedeli olarak tüketiciye fatura edilecektir. • Özel ürünlerde (promosyon ürün, uçak bileti dahil paketler, acentamızın aracı satıcısı olduğu paketler, erken rezervasyon indirimli ürünler), hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Acente’nin aracı olduğu hizmetlerde ise sağlayıcının iptal-değişiklik kuralları geçerlidir. • Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti acenteden ilgili hizmetlerin iptal edilebilirliği kontrol edilerek, iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Söz konusu değişiklik ve iptal işlemleri sözleşme bedelinden %10 kesinti yapılarak gerçekleşecektir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine bildirmekle yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 gün veya daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. • Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi veya kullanılmadığı hizmetlerle ilgili iade yapılmaz. • Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. İptalin bildirilme süresi tura göre farklılık göstermektedir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün
Erzurum
59

350$

en düşük kişi başı