G-LD2P207DYT
 EN İYİ FİYAT

1 GECE KONAKLAMALI NEMRUT-HALFETİ-ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE-MARDİN-DİYARBAKIR...


 • NEMRUT
 • HALFETİ
 • ŞANLIURFA
 • GÖBEKLİTEPE
 • MARDİN
 • DİYARBAKIR
Dünya medeniyetlerinin doğduğu topraklara keyif dolu bir seyahat sizleri bekliyor...

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Nemrut-Halfeti-Şanlıurfa

Saat 18.00’de ofisimizin önünde toplanıp Adıyaman’a doğru hareket ediyoruz. Tahmini 8.00 saat süren yolculuğumuz sonrası Adıyamın'ın Kahta ilçesine varıyoruz.Gün doğumu saatine göre gece yarısını geçtikten sonra minibüslere binip Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Yürüyüş yoluna gelip yaklaşık 1 km yürüyerek Doğu Terasına çıkıyoruz ve burada güneşin doğuşunu izliyoruz. Kommagene Kralı 1. Antiochus’un mezarı olan Nemrut Dağı üzerinde 2000 yıl önce yapılmış olan heykelleri görüyor ve tören alanından Batı Terasına geçiyoruz. Burada yarım kalan tanrı ve tanrıça heykellerini fotoğraflayıp Nemrut’tan inişe başlıyoruz. Arsemia Kentine gidiyoruz. Tapınağın üstündeki taşa oyulmuş yazıtı ve tapınağın önündeki tanrıların anlaşmasını anlatan heykelleri görüyoruz. Sonrasında Roma İmparatorluk yapısı olan Cendere Köprüsü’nü yürüyerek geçiyoruz ve Nemrut Dağı programımızı bitirip kahvaltımızı aldıktan sonra öğlen yemeğimizi alıp Türkiye’de siyah gülün doğal olarak tek yetiştiği yer olan ve kesme taştan yapılmış olan evleriyle meşhur, büyük bir bölümü Birecik Baraj Gölü suları altında kalmış olan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Sonrasında bizim için hazırlanmış olan teknemize geçerek gezimize başlıyoruz. Sırasıyla Rum Kale, Kralın Kızı Mağarası, eski Rum mezarları, Kamışlı Köyü ve batık kent Savaşan Köyünü gözlemliyoruz. Tekne gezimiz sonrası aracımıza geçip konaklama için Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Eyüp Peygamber Makamı(Çile Mağarası).Burayı rehberimizden dinleyip ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra şifalı suyumuzu yudumlayıp Urfa sınırları içerisinde kalan 14 Peygamber kabrinden en önemlisi olan Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı, Hz. İbrahim makamını,Ayn-ı Zeliha Gölünü ve Balıklı Göl’ü ziyaret ettikten sonra Kapalı Çarşı içerisinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz halen faal durumda olan meşhur Gümrük Hanında kahvelerini yudumlayabilir, dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler .Şanlıurfa gezi programımızı bitirdikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz için Şanlıurfa’nın olmazsa olmazı Sıra Gecesine katılım sağlanıp gece tekrar otelimize dönüş yapıyoruz.Konaklama: Şanlıurfa
2.
Gün
Göbeklitepe-Mardin-Diyarbakır

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz . İlk durağımız inşası M.Ö 10000 yıllarına dayanan Dünya’nın bilinen ilk ve en büyük tapınağı olan Göbeklitepe... Piramitlerden 7000 yıl, İngiltere’deki meşhur Stonehenge’den 6000 yıl daha eski… Üstelik onlar gibi gizemli, şaşırtıcı ve gökyüzüyle bağlantılı… Bilinen insanlık tarihini alt üst eden, ders kitaplarını yeniden yazdıran Göbeklitepe’ye, 12.000 yıl önceye gidiyoruz… Göbeklitepe gezimiz sonrası Şanlıurfa gezi programımızı bitirdikten sonra dinlerin ve dillerin şehri Mezopotamya’nın göz bebeği Mardin şehir merkezine hareket ediyoruz. Gezimize Mardin eski şehir meydanında aracımızdan inerek yaya olarak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (Eski Askeriye) Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kasımiye Medresesi’ne hareket. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz ve yapımı 5. yüzyıldan başlayarak bugünkü haline 18. yüzyılda kavuşan Deyrulzafaran Manastırı gezimizi tamamlıyoruz.Ardından alışveriş için serbest zaman verdikten sonra Diyarbakır On Gözlü Köprü’ye hareket ve burada vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrası Hevsel Bahçeleri’ni gözlemlİyoruz. Ardından Panoramik Diyarbakır şehir turu yapıyoruz .Dünya’nın Çin Seddi’nden sonraki en uzun surları olması ile bilinen Diyarbakır Surları’na ulaşıyoruz. Diyarbakır Surları,5.700 metre uzunluğunda,10-12 metre yüksekliğinde, 3-5 metre,82 adet burcu,4 yöne açılan ana kapıları bulunmaktadır.M.Ö. 349 yılında Bizans İmparatoru Costantinus tarafından yenilenen surların yapılış tarihi tam olarak bilinmemektedir. Surların tarihini rehberimizden dinleyip Ulu Camii’ye hareket ediyoruz... Bir yapı düşünün ki tarihi boyunca sadece bir konuda hizmet verecek. O da; ibadet… Evet Roma döneminden kalma bu yapı Hz.Ömer döneminde 639 yılında Diyarbakır’a egemen olan Müslüman Araplar tarafından şehrin merkezindeki en büyük mabed olan Martoma Kilisesi’nin camiye çevrilmesiyle oluşmuştur. 751 yılına tarihlenen ünlü Şam Emeviye Cami'nin Anadolu'ya yansıması olarak yorumlanan Diyarbakır Ulu Camii, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilmektedir. Rehberimizden anlatımları dinleyip ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra Akkoyunlu Kasım Han tarafından yaptırılan Şeyh Mutahhar Camii ve mimari yapısı ile eşi benzeri olmayan Dört Ayaklı Minare ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır çarşılarında kısa bir gezinti gezimizi sonlandırıyoruz ve Erzurum’ doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
✔1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
✔Lüx Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔Araç İçi İkramlar
✔Seyahat Sigortası(1618 Sayılı Kanuna Göre)
✔Acenta Refakati

HARİÇ OLANLAR:
✔1.Gün Sabah Kahvaltısı
✔Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
✔Tüm Müze Ve Ören Yeri Milli Park Giriş Ücretleri
✔Sıra Gecesi
✔Tüm Özel Harcamalar
✔Nemrut Dağı Minibüs Transfer Ücreti

EK BİLGİLER

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

 • Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım,konaklama,rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.
 • Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 3 veya 4 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır. 2 kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin kişi başı 250 TL fark ödemesi gerekir.
 • Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.
 • Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz.İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılırkapanır yatak ya da çekyat verebilir.
 • Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir.Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.
 • Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)
 • Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#12
LOKASYON:
Erzurum
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL İADE ŞARTLARI • Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur • Tüketici, hizmetin başlamasına 30 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 30-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Müşterinin ödediği meblağ ile ilgili olarak anılan süreler boyunca tur değişikliği ve tarih değişikliği hakları bulunmamaktadır. • Promosyon, İndirimli, Erken Rezervasyon İndirimli, Özel Ürün, Uçak Bileti Dahil Paket hizmeti satın alan tüketicinin tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. • Acente onayı ile yapılan tur değişikliği, tatil değişikliği, tarih değişikliği gibi tüm değişiklik işlemleri sözleşme bedelinin %10 tutarı kadar değişiklik ücreti ödemek kaydı ile 1 sefere mahsus mümkündür. İlgili bedel değişiklik bedeli olarak tüketiciye fatura edilecektir. • Özel ürünlerde (promosyon ürün, uçak bileti dahil paketler, acentamızın aracı satıcısı olduğu paketler, erken rezervasyon indirimli ürünler), hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Acente’nin aracı olduğu hizmetlerde ise sağlayıcının iptal-değişiklik kuralları geçerlidir. • Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti acenteden ilgili hizmetlerin iptal edilebilirliği kontrol edilerek, iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Söz konusu değişiklik ve iptal işlemleri sözleşme bedelinden %10 kesinti yapılarak gerçekleşecektir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine bildirmekle yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 gün veya daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. • Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi veya kullanılmadığı hizmetlerle ilgili iade yapılmaz. • Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. İptalin bildirilme süresi tura göre farklılık göstermektedir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün
Erzurum
12

3.300TL

en düşük kişi başı