G-LD2P207DYT

  • Kazablanka
  • Marakeş
  • Quarzazate
  • Fes
  • Merzouga
  • Meknes
Muhteşem tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, Sahara Çölü'nden Atlas Dağları'na kadar çeşitlilik gösteren doğal güzelliklerini, şehirlerindeki renkli pazarları, geleneksel yemekleri ve kendine özgü mimarisi ile Fas'ı keşfetmeye gidiyoruz..

Fas Çöl Turu

İstanbul Hareketli
Kazablanka - Marakeş - Quarzazate - Erfoud - Merzouga - Meknes - Fes

Tur Hareket Tarihleri 7 Gece 8 Gün
1.Tur: 14-20 Eylül
2.Tur: 05-12 Ekim
3.Tur: 19-26 Ekim
4.Tur: 02-09 Kasım
5.Tur: 23-30 Kasım
6.Tur: 07-14 Aralık

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul / Kazablanka

Acentamızın 1 gün evvel SMS ile bildireceği saatte alanda oluyoruz. Belirtilen saatte Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından İstanbul - Kazablanka uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Pegasus hava yolları ile uçuş. Gece Kazablanka alanına inişten ve pasaport kontrolünden sonra rehber ve otobüsümüzle buluşarak dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Divan Otel vb.
2.
Gün
Kazablanka / Marakeş

Sabah kahvaltısından sonra tam gün Kazablanka turu için hareket edeceğiz. İlk önce Habus mahkeme binası ziyareti ve çevre gezisi yaptıktan sonra Muhammed V. meydanına gelerek 1930’lu yıllarda yapılmış Fransız mimarisi binaları arasında gezerek zamanımızı değerlendireceğiz. Daha sonra Hasan II. Cami dıştan ziyaretini gerçekleştilerek ünlü Korniş caddesine (Kazablanka’nın kordon boyu) giderek serbest zaman verilecektir ve daha sonra Marekeş'e hareket ederek yaklaşık 3.5 saatlik bir yolculukla Marekeş şehrine varıp otelimize dinlenmeye geçilecektir.Konaklama: Otel Ayoub vb.
3.
Gün
Marakeş

Sabah kahvaltısından sonra Marakeş büyüsünü yaşamak için otobüs ile hareket ediyoruz. 12.yy dan kalma şehir surları ( UNESCO Dünya Kültür Mirası) Bab-Agnaoum Kapısı, Kral Sarayı, Koutoubia Camisini gördükten sonra şehrin en eski yerleşimi olan Medina’da yürüyüş sonrası ünlü Jemaa El Fna meydanına varmış olacağız. Akşam üstü başlayan meydan da ki hareketliliği doyasıya yaşayabilmemiziçin iki saatlik zaman olacatır,Medina gezi esnasında Babagnau baharatçısını ziyaret edip argan ve çeşitli baharat alma imkanımız olacak ve ardından dinlenmek için otelimize döneceğiz.Konaklama: Otel Ayoub vb.
4.
Gün
Marakeş / Quarzazate

Sabah erken kahvaltı sonrası ünlü atlas dağlarını çıkarak Quarzazade şehrine varmak için hareket edilecektir.Yol güzergahında mola ve fotoğraf için durularak Aid Ben Haddau kasabasına varılarak kerpiçten yapılmış kale görünümlü köyü gezeceğiz ve yemek molası verip şehre hareket edeceğiz ve daha sonra şehirde ünlü Atlas stüdyolarını gezdikten sonra dinlenmek için otelimize varacağız.Konaklama: Otel Club Hanane - Kenzi Azghor vb.
5.
Gün
Quarzazate / Erfoud / Merzouga

Kahvaltı sonrası Erfoud Merzuga çöl bölgesine hareket edeceğiz. Yol üzerinde bulunan meşhur Tudra Kanyonunu ziyaretimiz sonrası güzergahımız boyunca bize yüksek yamaçlar, yeşil vadiler ve çölleşmiş olan ovalar Erfoud’a kadar eşlik edecektir. Çöl bölgesine yaklaştığımızda bizleri bekleyen Jeeplerimize binip çadır kampına doğru hareket ediyoruz.Kısa bir süre dinlendikten sonra develerle beraber yapacağımız muhteşem bir kervan yolculuğuna başlıyoruz.Yolculuğumuzun en güzel kısımlarından olan etkileyici bir çöl gün batımı ile günü sonlandıracağız.Konaklama: Royal Camp Çadır Kampı
6.
Gün
Erfoud / Meknes

Sabah erken kahvaltı sonrası turumuzun en uzun yolculuğu başlayacaktır. Yaklaşık 450 kilometre. Yolculuğumuz yüksek Atlaslar ve orta Atlas dağlarından geçecektir. Yolculuğumuz sırasında geçeceğimiz şehirler Erraşidiye, Kenifra ve Midelt gibi berberi şehirlerinden geçerek MEKNES bab al Mansur kapısı ve halk meydanında serbest zaman sonras 1600 lı yıllarda yapılmış su rezervuarı gezisi sonrası otelimize dinlenmeye çekileceğiz.ulaşıp gecelemek için Meknes’teki otelimize geçeceğiz.Konaklama: Transatlantic Otel - Tafilallet Otel vb.
7.
Gün
Meknes / Fes / Meknes

Kahvaltı sonrası Fes şehrine hareket ve turumuza Kral kapısı Mellah (Musevi Mahallesi), Burj tepesi ile başlayıp sonrasında turumuza 9 binin üzerinde sokağı olan ve aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Fes Medina ile devam edeceğiz.Ziyaretimiz süresince Medina da Fas ın ikinci büyük ve en eski camilerinden biri olan Karouine cami ve üniversitesine, Neccarine çeşmesine, kervansaraylara, medreselere, bakır ve zanaatkarlar çarşısını görme imkanına sahip olacağız. Öğle yemeği sonrası festen meknese giderken yol üzerinde molla idris şehrinde molla idris türbesi ziyareti sonrasında meknes şehrine varıyoruz.dinlenme.Konaklama: Transatlantic Otel - Tafilallet Otel vb.
8.
Gün
Meknes / Kazablanka

Sabah kahvaltısından sonra başkent Rabat’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Fas’a bağımsızlığını kazandıran Kral V. Muhammed’in ebedi istirahatgahı olan Mozolesi ve en büyük camii projesi olan Hassan Kulesi görüyoruz. Ardından Rabat’ın Medinasında beyaz mavi şirin evlerinden geçerek Fas’ın en büyük mimari miraslarından 12 yy da inşa edilen devasa surlara sahip Udaya Kasba ya ulaşıyoruz. Burada sizi bekleyen muhteşem manzaranın eşliğinde hem dinlenme hem de Fas’a özgü nane çayını yudumlama fırsatı bulacaksınız. Ardından kazablankaya hareket edip son nokta olarak ünlü Kazablanka filmindeki RİCKS CAFÉ DE kahve veya bir bardak içki yudumlayarak kafenin ambiyansını yaşadıktan sonra kazablanka havalanına hareket edilerek turumuzu sonlandıracağız.

EK BİLGİLER

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur İzmir Cemre Tur tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce  Cemre Tur tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce  Cemre Tur tarafından bilgi verilecektir

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Cemre Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Cemre Tur sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Cemre Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için Cemre Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Cemre Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

- Cemre Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Cemre Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna

Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega

Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#72
LOKASYON:
İstanbul
YEMEK:
7 Sabah Kahvaltısı, 6 Akşam Yemeği
BULUŞMA:
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL İADE ŞARTLARI • Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur • Tüketici, hizmetin başlamasına 30 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 30-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Müşterinin ödediği meblağ ile ilgili olarak anılan süreler boyunca tur değişikliği ve tarih değişikliği hakları bulunmamaktadır. • Promosyon, İndirimli, Erken Rezervasyon İndirimli, Özel Ürün, Uçak Bileti Dahil Paket hizmeti satın alan tüketicinin tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. • Acente onayı ile yapılan tur değişikliği, tatil değişikliği, tarih değişikliği gibi tüm değişiklik işlemleri sözleşme bedelinin %10 tutarı kadar değişiklik ücreti ödemek kaydı ile 1 sefere mahsus mümkündür. İlgili bedel değişiklik bedeli olarak tüketiciye fatura edilecektir. • Özel ürünlerde (promosyon ürün, uçak bileti dahil paketler, acentamızın aracı satıcısı olduğu paketler, erken rezervasyon indirimli ürünler), hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Acente’nin aracı olduğu hizmetlerde ise sağlayıcının iptal-değişiklik kuralları geçerlidir. • Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti acenteden ilgili hizmetlerin iptal edilebilirliği kontrol edilerek, iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Söz konusu değişiklik ve iptal işlemleri sözleşme bedelinden %10 kesinti yapılarak gerçekleşecektir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine bildirmekle yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 gün veya daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. • Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi veya kullanılmadığı hizmetlerle ilgili iade yapılmaz. • Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. İptalin bildirilme süresi tura göre farklılık göstermektedir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul
72

1.299

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
✦İstanbul - Kazablanka - İstanbul - Uçak biletleri
✦Alan – Otel – Alan Transferleri
✦Konforlu ve Klimalı Araç Minimum 2018 model
✦6 Gece 4 yıldızlı Otelde Yarım Pansiyon Geceleme
✦1 Gece Royal Çadır Kampında Geceleme
✦Bütün girişler, Deve ve Jeep turu
✦Türkçe rehberlik ve Faslı Kokartlı Şehir Rehberleri
HARİÇ OLANLAR:
✦Özel harcamalar
✦İçecekler ve Öğle yemekleri
✦Rehberler ve Şoför bahşişleri (Hepsi toplam 40 Euro Fasa varıldığında rehberler tarafından toplanır.)