Müşteri Temsilcisi: 444 06 43

Tur :

Gurup Rezervasyonu

ORTA KARADENİZ TURU

Karadeniz' in yoğun bitki örtüsünün güzelliğini sergilemekten geri kalmayan Orta Karadeniz; ayrıca tarihsel ve kültürel pek çok değerlerimizi de bugüne kadar korumuş olarak, ziyaretçilerini Karadeniz misafirperverliğiyle ağırlıyor.

Tur Programı

ORTA KARADENİZ TURU

AMASYA - SAMSUN - ORDU - GİRESUN - MAVİ GÖL

1 . GÜN:Akşam 22.00’da ofisimizin önünde toplanıp Amasya’ya doğru hareket ediyoruz.

2 . GÜN: AMASYA-SAMSUN

Yaklaşık 8 saat süren yolculuğumuz sonrası Amasya’ya varıyoruz. Burada alacağımız kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz. Amasya Osmanlı döneminde 183 yıl devletin başına padişah yetiştirdi. Birçok şehzade burada dünyaya geldi ve ilk eğitim ve devlet yönetimini burada öğrendiler. Bunun için kent ‘Şehzadeler Şehri ‘ olarak anılmaktadır. Gezimize,1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan Yalı Boyu Evlerinin cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkını geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. Son olarak Amasya Kral Kaya Mezarlıkları ziyaretimiz sonrası öğlen yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası aracımızla Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz sonrası Samsun’a varıyoruz. İlk önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 9. Ordu Müfettişi (Mirliva) olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuruna gitmek üzere yola çıkıyoruz. Dünyanın ilk ve tek olmakla birlikte her türlü hava şartlarına dayanabilme özelliğine sahip olan balmumu wax-work türü heykellerle görselliğine zenginlik katılmış Bandırma Vapuru ziyaretimiz sonrasında Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapurundan inerek kıyıya çıktığı iskelenin bulunduğu yer olan İlk adım Anıtını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Samsun’un simgesi olan Atatürk Heykelini görmeye gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Mantika Palas olarak adlandırılan ve 1902 yılında Jean Lonnis Mantika tarafından yaptırılan bir otel olan Atatürk’ün Samsun’a 19 Mayıs 1919’da geldiğinde konakladığı günümüzde Gazi Müzesi olarak hizmet veren binayı geziyoruz. Daha sonra Amisos Tepesinde Samsun’u geziyoruz. Teleferikle Samsun halkının nefes aldığı Doğu Park sahiline giriyoruz. Amazon Heykelini ve adasını görüyoruz. Ve Samsun programımızı sonlandırıyoruz. Ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı : Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.                                                      Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.                                                 Konaklama: Tur ücretine dahil. 

3.GÜN: ORDU-GİRESUN-TRABZON

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası aracımızla Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz sonrası Karadeniz'in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe ile programımıza başlıyoruz. Teleferikle muhteşem şehir manzarası eşliğinde Boztepe’ye ulaşıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz doyumsuz manzara karşılığında çaylarını yudumlayabilirler. Boztepe gezimiz sonrası şehir merkezinde öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanımızı verip, Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 50 dk süren yolculuğumuz sonrası gezimize başlıyoruz. Giresun kalesi ve Giresun adasını panoromik olarak görüyoruz. Yolumuz üzerinde Giresunluların geçim kaynağının önemli bir bölümünü oluşturan, dünyanın en kaliteli fındığı olarak kabul edilen ve antik çağ yazarlarının kaynaklarında ‘’orduları ayakta tutan Kerasus Yemişi’’ olarak adlandırdığı Giresun fındığını alabileceğimiz uygun bir noktada alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Ardından Giresun ilinin vazgeçilmez
noktalarında biri olan Mavi Göle doğru yola çıkıyoruz.. Dereli’de yer alan Mavi Göl üç tane gölün
birleşiminden meydana gelmiştir, Karadeniz bölgesinde dere şeklinde akan ilk ve tek sodalı
göldür.. Masmavi akan suyun eşliğinde doğa gezimizi tamamlıyor Erzurum’a dönüyoruz... Bir
dahaki gezilerde buluşmak üzere ayrılıyoruz..

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil.Otelde Açık Büfe Şeklinde.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
✔1 Gece Otelde Oda - Kahvaltı Konaklama
✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔Lüks Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔Seyahat Sigortası(1618 sayılı kanuna göre)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
✔1.Gün Sabah Kahvaltısı
✔Öğle Yemekleri ve 2.Gün Akşam Yemeği
✔Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
✔Ordu ve Samsun Teleferik Ücreti
✔Kişisel Harcamalarınız

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kulanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir.Turumuz ulaşım,konaklama,rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz.İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.

Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir.Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Tüm turlarımız için kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.

YUKARIDA BULUNAN TUR PROGRAMI TÜM HAKLARIYLA TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI 8852 BELGE NOLU CEMRE TURİZM’E AİTTİR.PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR.

 

Tur Tarihleri

Gİdİş Tarİhİ Dönüş Tarİhİ Fİyat Kapasİte Seç
10.11.2023 12.11.2023 1750 ₺ KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR...

Fotoğraf Galeri

Tur Video